Головна
Субота серпня 18, 2018
Реєстрація

Ніколи не знаєш, коли тобі чи твоїм близьким може знадобитись допомога. Особливо якщо терміново потрібне переливання крові. В такі моменти зазвичай відчуваєш себе дуже розгубленим і безпорадним, але тільки не студенти "Машинки". Адже вони знають, що в ЗНТУ є власний банк крові, і кожен семестр адміністрацією та профкомом студентів проводиться: "День донора". 28 березня будь-який повнолітній студент, аспірант, чи співробітник мав можливість прийняти участь в цій благородній справі. 

 

 

 А ви знали, що слово "донор" походить від латинського "donare" - "дарувати"? У випадку з донорством подарунком часто являється життя. Окрім благородності такого жесту, процедура здачі крові приносить користь організму й самого донора: 

1) Регулярне донорство є профілактикою багатьох захворювань; 
2) Після здачі крові оновлюється весь організм, знижується ризик серцево-судинних захворювань; 
3) Систематичне донорство подовжує життя на 5-7 років; 
4) Це загартовує організм, і таким чином робить його більш витривалим до втрати крові; 
5) Донор після здачі отримує потужну емоційну розрядку, відчуття того, що ти рятуєш життя, підвищує самооцінку та дарує відчуття емоційного піднесення. 
Не дивлячись на таку кількість переваг, все ж таки донорство - стрес для організму. Тому після здачі крові не варто перенапружувати свій організм близько двох тижнів, регулярно харчуйтесь (бажано переважання продуктів з великим вмістом білка та заліза) та пийте більше рідини, щоб відновити організм. 
На жаль, проблема донорства зараз дуже актуальна. Тому, будь ласка, бережіть себе.

Тетяна Коляда, 
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ