Головна
Понеділок липня 16, 2018
Реєстрація

4 квітня в Центрі студентського самоврядування гуртожитку №4 ЗНТУ пройшла лекція від журналу «Тобі» про контрацепцію. ЇЇ провела досвідчений гінеколог - Тетяна Олександрівна Царук. 
Чи знали Ви, що за рік вагітніє близько 14 мільйонів дівчат-підлітків? З них 60% йдуть на аборт. В Україні за рік робиться до 4 мільйонів абортів. За останні 10 років кількість небажаних вагітностей виросла в декілька разів. 

 

 

 

 

 


Уже на 7-му тижні вагітності за допомогою УЗД можна почути як б’ється серце плоду. Взагалі аборт має колосальний вплив на дівчину: часто пацієнтки потім страждають безплідністю, є вірогідність занести інфекцію, а в 90% випадків залишається психологічна травма. Чому так трапляється? Через що питання контрацепції сьогодні таке актуальне? 
На сьогоднішній день існує багато способів контрацепції. Найвідоміший з них – презервативи. Саме вони на 98% захищають від вагітності, і на 100% - від захворювань, що передаються статевим шляхом. На другому місці – сперміциди: 98-95% безпечності, але гірше в плані інфекцій. На третьому місці – гормональні пігулки. Мають 98% безпеки від вагітності, але мають багато нюансів: назначаються тільки лікарем, приймати треба регулярно і тривалий період. На «непризових» місцях – метод перерваного статевого акту і метод «безпечних днів». Ці методи гінеколог радить взагалі не використовувати. 
Ця лекція була дуже корисною і змістовною. 
Кохайте один одного і плануйте головне в своєму житті. 

Тетяна Коляда, 
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ