Головна
Понеділок липня 16, 2018
Реєстрація

До сих пір верхом нірвани у сфері працевлаштування можна було вважати вакансію на тестування ліжок шляхом сну. Часи змінюються і світ пропонує все більш і більш комфортні способи заробітку. На зміну фрілансу прийшло принципово нове явище, ім'я якому – криптовалюта. Однак, мова не про відомі вже біткойни, а про так званий фітнес-майнінг. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Фітнес-майнінг (Fitness-mining) – процес видобутку цифрової валюти за допомогою фізичної активності. Сьогодні існує чимала кількість такого роду додатків, але переважна більшість, м'яко кажучи, нішева. 
У жовтні 2016-го громадськості була представлена перша і поки єдина фітнес-програма, яка дозволяє заробляти гроші, просто прогулюючись. Bitwalking – безкоштовний додаток для смартфонів під керуванням Android (поки) і дозволяє заробляти W$ – Walking Dollars. 
Валюта генерується в процесі ходи або бігу. Лондонські розробники стверджують: щоб отримати 1 W$, потрібно пройти 10 000 кроків (приблизно7 кілометрів). 
Для точного зняття даних використовуються просторові датчики смартфона, а також GPS. Хитрувати не вдасться: якщо швидкість пересування вище 15 км/год та/або телефон не коливається під час переміщення - валюта не нараховується. 
Додаток невимогливий до ресурсів пристрою і не потребує постійного підключення до інтернету. 
Досить запустити Bitwalking один раз з включеним інтернетом, щоб додаток отримав дані вашого профілю. Потім можна вимкнути умовний Wi-Fi, простежити, щоб програма висіла у "шторці" і, нарешті, присвятити себе приємній прогулянці. 
В Play Market додаток оцінено досить негативно (3,4 зірки; 3000 голосів). Найбільш поширена причина негативних відгуків і подальшого видалення програми проста - "не рахує". І дійсно, так може здатися на перший погляд, але перед категоричним висновком варто мати на увазі дві речі: 
1. Чи був включений на час прогулянки GPS і чи має додаток права на його використання? 
2. Після включення інтернету має пройти деякий час, щоб Bitwalking відправив дані на сервер і проаналізував їх. Це може зайняти близько хвилини. 
Окремої згадки вартий той факт, що виведення коштів поки немає. Розробники запевняють: як тільки додаток отримає гідне поширення, опція обов'язково з'явиться. Цілком слушне запитання: де ж вони будуть брати гроші, щоб виплачувати гравцям "нагуляне"? У перспективі планується укладати угоди з великими компаніями, які будуть надавати послуги за W$. Наприклад, можливість оплатити віртуальною валютою преміум-підписку на Spotify (найпопулярніший сервіс потокового відтворення музики), Netflix (потоковий сервіс перегляду фільмів і серіалів) і т. п. 
Цікаво, що в Бразилії прецедент вже був. Nokia організувала благодійну пробіжку разом з Bitwalking. Всі зароблені W$ були спрямовані на освітні проекти Латинської Америки. Це вселяє упевненість, наміри англійців воістину серйозні. 
Рівно наскільки ці обіцянки заслуговують порцію скептицизму, настільки прекрасна сама ідея. Незалежно від факту грошової нагороди, мотивація більше приділяти часу прогулянкам не зашкодить. З піших все почалося, пішими все і закінчиться. 

Олексій Дітчук, 
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ