Головна
Понеділок липня 16, 2018
Реєстрація

1 березня в Запорізькому обласному художньому музеї на честь 100-річчя від дня народження відомої художниці Тетяни Яблонської відбулася презентація виставки "Епоха Тетяни Яблонської". 
На ній були присутні шанувальники творчості, друзі та просто колеги Тетяни Нилівної. Вони поділилися спогадами про цю неймовірно різнобічну й творчу особистість. Микола Миколайович, учень Тетяни Яблонської, так висловився про знайомство з відомою художницею: «Вона стала мені старшим другом. Після знайомства з цією неймовірною жінкою я багато переглянув у своєму живописі, підходах і в житті в цілому». 

 

 


Також на презентації виставки виступив колега Тетяни Нилівної Владлен Дубінін. Він завжди захоплювався її сміливістю експериментувати і пробувати себе в нових стилях і напрямах: «Вона змінювала почерки. Вона пройшла всі ... Це рідкість, коли художник зі знайденого образу переходить до нових». 
Так само Владлен Дубінін, як багато інших, наголошує на важливості мистецтва Яблонської в українській культурі: «Вона захищала національну культуру України, за що на неї постійно чинився тиск з боку уряду». В її роботах розкривається простий український народ і його культура. Дубінін згадує випадок, коли Пабло Ескоба настільки обурився українськими мотивами на одній з виставок, що закричав і дав художниці квиток в один кінець додому. 
Історія Запорізького художнього музею тісно пов'язана з Тетяною Яблонською. Вона побувала в Запоріжжі один єдиний раз, всього лише один день, щоб відвідати острів Хортицю, який її вразив. І це сталося в період створення музею, напередодні його відкриття. Тож з першого дня існування й до останнього дня Тетяни Нилівни їх із Запоріжжям пов'язували теплі стосунки. 
Колекція збиралася впродовж 36 років і складається з 31 твору. Вони датовані від 1945 і до 2002 року. 
Перша робота, яка надійшла до музею, коли йому було всього декілька місяців, була знаменита «Колиска», пов'язана з роботами Яблонської періоду захоплення народним мистецтвом. 
Найбільш за все мене вразила робота «Продавець ляльок у Італії» (1984). Незвичайна палітра кольорів та образ самотнього чоловіка серед натовпу на вечірній вулиці міста притягує погляд. 
Багато картин художниця подарувала музею. Останньою з них став пейзажний мотив «Похмурий день» (2002), виконаний пастеллю на сірому папері. Такий був настрій художниці, таку роботу вибрала для музею Тетяна Нилівна. Цією роботою вона ніби попрощалася – через 3 місяці ця видатна жінка, яка не тільки несла красу мистецтва світові, але й надихала інших своєю творчістю, відійшла у Вічність, спалахнувши яскравою зіркою в неосяжному Всесвіті світового мистецтва. 

Анастасія Бойченко, 
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ 
pks-zntu.org.ua