Історія
Понедельник Сентябрь 24, 2018
Реєстрація

Чи бачили ви колись зимову осінь? Так, я повністю серйозно. П’ятниця, 2 грудня, вже другий день зими, а в новій актовій залі остання студентська осінь… Із, практично, новорічним настроєм глядачі спостерігали за Інститутом інформатики та радіоелектроніки. 

Подробнее: Зимова осінь?

 

     Гуртожиток Запорізького електротехнічного коледжу Запорізького національного технічного університету знаходиться у самому серці Запоріжжя, у Вознесенівському районі за адресою вулиця Незалежної України, 64. Дістатися до гуртожитку можна усіма видами громадського транспорту – тролейбусом або маршрутним таксі (зупинка «вул. Миру»). Неподалік від гуртожитку розташовані: ринок, аптеки, супермаркети, Запорізький електротехнічний коледж.

 

     Гуртожиток являє собою чотирьохповерхову будівлю розраховану на 250 студентів. У гуртожитку коридорна система. Кухні, умивальники та туалети розташовані на поверхах, чоловічий та жіночий душ знаходиться на першому поверсі. У гуртожитку є кімнати для спільного проживання чотирьох, трьох, двох студентів, а також одномісні кімнати.

     Свої кімнати мешканці гуртожитку прибирають самостійно. Коридор, туалети, адміністративні приміщення, сходи та кухню щодня прибирає обслуговуючий персонал.

 


    Для забезпечення комфортних умов проживання у гуртожитку працюють: завідуючий, паспортистка, кастелянка, швейцари (позмінно), прибиральниці, двірники, сантехнік, столяр, електрик, вихователь. Невід’ємною частиною життя гуртожитку Запорізького коледжу радіоелектроніки ЗНТУ є функціонування студентської ради, котра складається з голови студентської ради гуртожитку та старост поверхів. Ними ведеться активна виховна, правозахисна та організаційна робота серед студентів. Студентською радою гуртожитку регулярно організовується дозвілля студентів: конкурси, спортивні змагання, святкові дискотеки та таке інше.

 

 

     На кожному поверсі розміщені дошки оголошень, це сприяє швидкому розповсюдженню інформації серед студентів стосовно важливих питань побутового та соціального значення. На першому поверсі знаходиться буфет зі смачною та свіжою їжею. На другому поверсі розташована актова зала з великим плазмовим телевізором. На четвертому поверсі розташована кімната студентської творчості, де мешканці гуртожитку мають змогу проводити свій вільний час.

     У серпні 2014 року з метою підвищення безпеки у гуртожитку та недопущення факту перебування сторонніх осіб у гуртожитку було встановлено електрону систему «Турнікет» та камери відеоспостереження. Вхід та вихід до гуртожитку здійснюється через турнікет за допомогою спеціальних електронних перепусток. Кожен мешканець гуртожитку зобов’язаний мати свою персональну електрону перепустку. Передавати її стороннім особам суворо заборонено.

Гордістю гуртожитку є той факт, що восени 2014 року він брав участь у загальному міському конкурсі "Кращий гуртожиток" і отримав перемогу в номінації "Сучасні технології".

 

 

      Право на першочергове поселення до гуртожитку мають студенти пільгових категорій – студенти-сироти, студенти, які підпадають під категорію постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи, малозабезпечені, студенти – діти шахтарів, студенти з групою інвалідності.

 
Історія та сьогодення
     Основним завданням сучасного Профкому студентів є досягнення того, щоб студент, особливо першокурсник, зіткнувшись з будь-якою проблемою чи опинившись у складній життєвій ситуації, не залишився з нею сам на сам.
 
Сучасний період роботи Профспілкового комітету студентів ЗНТУ:
 
     1999 рік - ухвалюється Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», який закріплює за профспілками у вузах право представляти і захищати права та інтереси членів профспілки-студентів.
 
     До 2005 року студенти, аспіранти та докторанти входили до складу об’єднаної профспілки ЗНТУ і їх представницький орган – студентський сектор профкому ЗНТУ. Інтереси студентства представляв голова студентського сектору профкому, заступник голови об’єднаного з викладачами та співробітниками університету без права фінансового підпису.
 
16 лютого 2005 року  на звітно-виборній профспілковій конференції ЗНТУ приймається рішення про реорганізацію об’єднаної профспілки ЗНТУ.
 
     18 лютого 2005 року проводиться установча конференція первинної організації профспілки студентів, аспірантів та докторантів Запорізького національного технічного університету. 
 
     Первинна організація профспілки студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ є першим в Запорізькій області профспілковим самоврядним об’єднанням студентів. Вона є найпотужнішою та найчисельнішою профспілковою студентською організацією, яка впродовж 10-ти років стоїть на захисті прав та інтересів членів профспілки - студентів, аспірантів, докторантів. Сьогодні ми маємо досвід роботи зі студентами, громадськими організаціями, державними органами та керівниками усіх рівнів.
 
    Первинна організація профспілки студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ є колективним членом профспілки працівників освіти та науки України.
 
    Профспілка працівників освіти і науки України - всеукраїнська добровільна неприбуткова громадська організація, яка об'єднує на добровільних засадах без обмеження через походження, соціальний і майновий стан, громадянство, расову та національну належність, стать, мову, політичні погляди, релігійні переконання, рід і характер занять, місце проживання осіб, які працюють в установах і закладах, органах управління, підприємствах, організаціях галузі освіти, осіб, які навчаються у вищих або професійно-технічних закладах освіти (студентів, учнів, аспірантів, докторантів та ін.), незалежно від форм власності та видів господарювання, фізичних осіб, які займаються індивідуальною педагогічною та іншою діяльністю, осіб, які звільнилися з посад в установах і закладах освіти у зв'язку з виходом на пенсію або які тимчасово не працюють та які визнають Статут Профспілки.
 
 
Профком студентів ЗНТУ та профспілкові бюро студентів на факультетах працюють за напрямками роботи, основні з яких закріплені за комісіями:
 
1) З питань соціального та правового захисту;
2) Організаційно-масовою;
3) Житлово-побутовою;
4) Оздоровчою;
5) Культурно-масовою;
6) Спортивно-масовою;
7) Громадського контролю;
8) Навчально-виховною;
9) Центру працевлаштування;
10) Зовнішніх зв’язків;
11) Прес-служби;
12) Ревізійною.
 

 
     Первинна профспілкова організація студентів ЗНТУ у відповідності до затвердженого плану та кошторису протягом навчального року організовує та сприяє проведенню таких культурно-масових заходів, як:
 
 
-посвяти у студенти,
-міжнародні фестивалі студентських театрів естрадних мініатюр «Студентські жарти»,
-огляди-конкурси художньої самодіяльності «Студентська весна»,
-КВК,
-інтелектуальні ігри «Що? Де? Коли?»,
-організація заїздів до санаторію-профілакторію,
-реалізація міжнародної програми «ISIC-міжнародний студентський квиток»,
-зльоти відмінників,
-тематичнi заходи на факультетах,
-виїзні екскурсії до визначних міст та місць України;
-спортивні змагання, тощо.
 
     Активісти профкому студентів беруть активну участь у проведенні щорічних конкурсів-оглядів на кращу кімнату гуртожитку, на кращий гуртожиток міста, а профспілковий комітет студентів забезпечує фінансову підтримку цих заходів і надає цінні призи переможцям та заохочувальні подарунки учасникам.
 
     Щоденна кропітка робота Профспілкового комітету студентів ЗНТУ дозволила щорічно організовувати та проводити навчання профспілкового активу, де профспілкові активісти-студенти, окрім роз'яснень та консультацій з найважливіших питань університетського життя, отримують унормовані методичні рекомендації щодо діяльності профспілкових осередків на факультетах. На всіх факультетах та у кожному гуртожитку оформлено профспілкові стенди.
 
     Інформаційне забезпечення діяльності профспілки здійснюється завдяки щотижневим зборам із профспілковим активом факультетів.