Історія
Субота серпня 18, 2018
Реєстрація

Студенстьке самоврядування ЗНТУ

Студентське самоврядування Запорізького національного технічного університету об’єднує студентів університету незалежно від курсу та форми навчання та забезпечує їх участь в управлінні навчальним закладом, представництво та захист їх прав та інтересів, сприяє соціальному становленню та громадянській активності, набуттю управлінського досвіду та розуміння відповідальності. Усі студенти, які навчаються в Запорізькому національному технічному університеті, мають рівні права та можуть обиратися та бути обраними в робочі, дорадчі, виборні та інші органи студентського самоврядування.

Студентська молодь в нашому університеті є ініціатором проведення університетських, загальноміських, обласних та міжнародних заходів, запровадження іменних стипендій для студентів, є активним учасником громадсько-політичних процесів.

 

За довгі роки існування Запорізький національний технічний університет, який нещодавно святкував свою 115-ту річницю, безперервно накопичував і розвивав традиції студентського руху.

За цей час студентський рух мав і має донині різноманітні форми існування - це і студентські спортивні клуби, фан-клуб спортивних команд Запорізького національного технічного університету, центри студентського самоврядування гуртожитків університету, студентські деканати факультетів, наукові студентські товариства, студентські клуби за інтересами (творчий колектив «Будильник», молодіжний спецпідрозділ по охороні громадського порядку «ЩИТ», дебатний клуб, клуб патріотичного виховання), Рада молодих учених і спеціалістів ЗНТУ, старостати, локальні осередки європейських та міжнародних студентських організацій, студентські ради гуртожитків, студентські спілки національних меншин, тощо, які об’єднуються студентським самоврядуванням університету і разом зі студентською профспілкою працюють задля досягнення спільної мети.

 

З часом в силу змін у законодавстві України  вносились і відповідні зміни в нормативні документи студентських організацій. Сьогодні на чолі студентського самоврядування університету працює виконавчий орган студентського самоврядування, який обрано шляхом таємного голосування 13.06.2014 року. Очолює студентське самоврядування університету Іванченко Андрій Володимирович. З прийняттям нової редакції Закону  України «Про вищу освіту» конференція студентського самоврядування 18.03.2015 року внесла відповідні зміни у Положення «Про студентське самоврядування ЗНТУ». 

 

 

Для представників студентського самоврядування в Запорізькому національному технічному університету створено умови для участі у робочих органах. Представники студентського самоврядування, обрані студентами шляхом прямих таємних виборів, входять до складу Вченої ради університету (понад 10% від загального складу) та вищого колегіального органу громадського самоврядування ЗНТУ - конференції трудового колективу (понад 15% від загального складу).

 

Відповідно до частини дев’ятої статті 40 Закону України «Про вищу освіту» керівництвом ЗНТУ створено належні умови для діяльності органів студентського самоврядування: в університеті є понад двадцяти аудиторій, які передані в користування студентському самоврядуванню. Ці аудиторії повністю оснащені необхідною технікою (комп’ютери, принтери тощо), телефонним зв’язком, освітленням, опаленням, кондиціюванням, обслуговуванням для їх роботи. Крім того, на території гуртожитків Запорізького національного технічного університету є Центри студентського самоврядування, які також обладнані оргтехнікою, спортивним інвентарем, музичною апаратурою для проведення різноманітних заходів для студентської молоді.

 

 

11 червня 2015 року в Запорізькому національному технічному університеті відбулись вибори ректора, які проводились у відповідності до вимог Закону України «Про вищу освіту», з урахуванням Методичних рекомендацій, затверджених постановою КМУ від 05.12.2014р. № 726. На виборах ректора був присутній представник Міністерства освіти і науки України. Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про вищу освіту» у виборах брали участь виборні представники з числа студентів, які були обрані студентами шляхом прямих таємних виборів, у кількості 240 осіб (що складає 18,972 % від загальної кількості виборців).

 

Крім того представники студентського самоврядування працюють в робочих органах університету (ректорат, стипендіальні комісії факультетів та університету, приймальна комісія університету, вчені ради факультетів та інститутів університету, тощо).