Гуртожиток №4
Субота серпня 18, 2018
Реєстрація
     
     Гуртожиток № 4 Запорізького національного технічного університету знаходитися за адресою: вул. Жуковського, 46 – зупинка громадського транспорту «вул. Троїцька».
 2014081  20140811312312123
      Дістатися до гуртожитку можна трамваєм, маршрутним таксі. Гуртожиток дуже зручний у своєму розташуванні в порівнянні з іншими гуртожитками ЗНТУ. Він знаходиться дуже близько від університету, що дає змогу довше поспати перед учбовими заняттями. Також неподалік розташовується ринок, аптеки, супермаркет, залізничний вокзал «Запоріжжя 2», напроти гуртожитку магазин продуктів.
     
     Гуртожиток побудований у 1980 році. Він являє собою дев'ятиповерховий будинок, розрахований на 645 місць, в якому є 248 житлових кімнат, з них 78 кімнат двомісних та 170 трьохмісних Гуртожиток змішаного типу, в якому проживають хлопці, дівчата та іноземні студенти. В кожній кімнаті є Інтернет. У гуртожитку блочна система, на кожному поверсі по чотири блоки. Блок розрахований на вісім кімнат, кухня, умивальник і туалет.
    В гуртожитку працюють: завідуючий, паспортистка, кастелянка, ліфтери, чотири швейцари (позмінно), шість прибиральниці, два двірника, сантехнік, столяр, електрик, вихователі, сторожі.
   
    В гуртожитку функціонує студентська рада, що складається з голови студентської ради гуртожитку та старост поверхів. Ними ведеться активна виховна, правозахисна та організаційна робота серед студентів. Студентською радою гуртожитку регулярно організовується дозвілля студентів: конкурси, спортивні змагання, святкові дискотеки та таке інше.
 
     В 2010 році в гуртожитку №4 задля запобігання порушень правил проживання, крадіжок, бійок, руйнування особистого майна та майна гуртожитку було придбано, встановлено та запущено в роботу турнікети, які наразі успішно функціонують. Для кожного мешканця гуртожитку виготовлено карткові перепустки з зазначенням прізвища, ім’я, по батькові, номером академічної групи та номером кімнати, де студент проживає. Всі мешканці попереджені про можливі наслідки (виселення з гуртожитку) у випадку передачі своєї перепустки іншим особам.
 турникет1  турникет2
     Для підтримання порядку в гуртожитку встановлено шість камер відео спостереження: сім з них мають вид на балкони гуртожитку (тильна сторона гуртожитку), одна в пральні, три на посту швейцара біля турнікету та одна біля входу до центру студентського самоврядування гуртожитку. Наявність камер забезпечує захист від проникнення до гуртожитку сторонніх осіб, контролюється прилегла гуртожитку територія.
    Для підтримання належних умов проживання в гуртожитку постійно проводиться велика кількість поточних ремонтів: ремонти санвузлів, косметичні ремонти поверхів, кухонь, проводились капітальні ремонти деяких блоків.
 блок61доска  умівальник
кухня1   кухня2
блок 21  общага 
     17 квітня 2014 року в гуртожитку № 4 відбулось урочисте відкриття відремонтованого холу. Завдяки адміністрації університету, в першу чергу нашому ректорові Бєлікову Сергію Борисовичу, голові профкому студентів, аспірантів і докторантів ЗНТУ Іванченко Андрію Володимировичу та директорові студмістечка Дубині Вадиму Миколайовичу в нашому гуртожитку був оновлений хол. Тепер у студентів з'явилося ще більше можливостей з інтересом і користю організувати своє дозвілля, а також провести час очікування, подивившись телевізор.
 холл20141  холл20142
 
     На території гуртожитку розташований Центр студентського самоврядування. На базі цього центру можна скористатися тренажерним залом, конференц-залом (для проведення тренінгів, засідань тощо), а також комп'ютерним класом з безкоштовним виходом в інтернет. У центрі також є кімната для проведення культурно-масових заходів.
     На четвертому поверсі передбачена кімната для занять спортом, обладнана спортивними тренажерами та іншим необхідним спортивним інвентарем. На першому поверсі розташований спортивний зал для проведення занятть в секціях з фітнесу, східних танців і пластиці.
 штанга  стенка
     Для покращення умов побуту студенти мають можливість, не виходячи з гуртожитку скористатися пральнею, розташованої на другому поверсі, яка працює 24 години на добу без перерви та вихідних.
     В гуртожитку студенти використовують для приготування їжі електроплити, які працюють за розкладом. Час роботи плит зручно співпадає з учбовим процесом та враховує перерви між заняттями. За електроплитами ретельно наглядають електрики гуртожитку, своєчасно проводячи необхідний ремонт та заміну несправних елементів.
     На першому поверсі розташована одна душова чоловіча, в якій функціонує вісім кабінок, та друга душова – жіноча на дванадцять кабінок.

     Також працює сміттєпровід до дев’ятого поверху, що є дуже зручним для мешканців гуртожитку та дозволяє їм виносити сміття не виходячи з гуртожитку. В наявності два зручних ліфта, які працюють з 7:00 до 22:00.

   Студенти мають можливість безкоштовно використовувати постільну білизну, яку вони отримують у кастелянки гуртожитку на першому поверсі. Білизна знаходиться в гарному стані та регулярно прасується. Студенти мають право кожні 10 днів обмінювати постіль на чисту білизну.

   Усі кімнати гуртожитку укомплектовані новими шафами, ліжками, тумбочками тощо. Більшість студентів мають ортопедичні матраци. На першому поверсі є камера схову.