Гуртожиток №2
Субота серпня 18, 2018
Реєстрація
   
    Гуртожиток №2 Запорізького національного технічного університету розташований на відстані приблизно триста метрів від ЗНТУ за адресою: м. Запоріжжя, вул. Гоголя буд. 70 – зупинка громадського транспорту «Університетська».
     Дістатись до гуртожитку можна всіма видами транспорту: трамвай, тролейбус, маршрутне таксі.
   Гуртожиток побудовано у 1963 році, він являє собою п'ятиповерхову будівлю з коридорною системою з загальними  санвузлами та туалетами на кожному поверсі та загальною  душовою для всього гуртожитку. Кількість кімнат, призначених для проживання – 148, з загальною кількістю 440 спальних місць.
     Свої кімнати мешканці гуртожитку прибирають самостійно. А коридор, туалет, адміністративні приміщення, сходи та кухню прибирають щодня обслуговуючий персонал.
    В гуртожитку працюють: завідуюча, паспортистка, кастелянка, чотири швейцари (позмінно), прибиральниці, двірник, робітник по обслуговуванню і ремонту капітальних будівель, столяр, електрик, вихователі, сторожі.
     Право на першочергове поселення до гуртожитку мають студенти пільгових категорій – студенти-сироти, студенти, які підпадають під категорію постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи, малозабезпечені, студенти – діти шахтарів, студенти з групою інвалідності.
     В 2012 року задля запобігання порушень правил проживання, крадіжок, бійок, руйнування особистого майна та майна гуртожитку було придбано, встановлено та запущено в роботу турнікети та встановлена відео апаратура які наразі успішно функціонують. Для кожного мешканця гуртожитку виготовлено електронні карткові перепустки з зазначенням прізвища, ім'я, по-батькові, номером академічної групи та номером кімнати, де студент
проживає.
 
     На присадибній ділянці багато зелених насаджень: дерева, кущі, квіти. Щовесни біля гуртожитку проводяться суботники та озеленення території.
     Для підтримання належних умов проживання в гуртожитку постійно проводиться велика кількість поточних ремонтів: ремонти санвузлів, косметичні ремонти поверхів, кухонь, поступове переобладнання приміщень непридатних для проживання в зали для проведення дозвілля.
     Для покращення умов побуту на третьому поверсі працює мініпральня з двома пральними машинами.
     На першому поверсі гуртожитку є кімната для занять, та спортивна зала, обладнана спортивними приладами для занять всіх видів спорту, якими займаються в приміщенні .
      На четвертому поверсі спеціально обладнане місце для куріння з системою витяжної вентиляції.
    В гуртожитку функціонує студентська рада, що складається з голови студентської ради гуртожитку та старост поверхів. Кадрова структура студентської ради постійно оновлюється, до її складу входять представники всіх курсів. Ними ведеться активна виховна, правозахисна та організаційна робота серед студентів: організація різноманітних заходів та конкурсів, роз'яснювальні роботи з багатьох питань тощо.
 
     В 2012 року відкрито кабінет студентської ради гуртожитку, де мешканці гуртожитку можуть отримати консультації з питань оформлення субсидії, підключення до мережі Internet, інформацію про всі заходи, що проводяться в гуртожитку та в університеті. Розповсюдженню інформації також сприяє наявність інформаційних стендів.
Зима 2013 - Оформлення субсидій з представниками Управління праці та соціального захисту.
 
     Питання діяльності та функціонування  гуртожитку розглядаються постійно на засіданнях студентської ради гуртожитку, первинної організації профспілки студентів, аспірантів та докторантів ЗНТУ, вчених радах університету, вчених радах факультетів та інститутів. Про стан та діяльність в гуртожитках регулярно звітує директор студмістечка. Інформація по роботі в гуртожитках висвітлюється також в звітах ректора, проректора з НПР та ВС, проректора з АГЧ. Питання діяльності гуртожитку підіймаються на зустрічах студентської молоді з мером міста та керівництвом області.
      Студенти гуртожитку  проживають  дружньо, і є згуртованим колективом.
   
    Студенти  постійно приймають активну участь в культурному, спортивному житті області, міста, університету та студентського містечка. Прикладом є осінній футбольний турнір 2012р. студентського містечка в якому студенти гуртожитку зайняли перше місце, різноманітні суботники на дитячій залізничній дорозі, о.Хортиця, в Дубовому гаю та інше.